On our site you will be able to easily find and download the missing DLL file, and quickly solve the problem when you install a new program or computer game.

AAPLAY.DLL, Windows İşletim Sistemi için Microsoft Corporation tarafından geliştirilmiş olan, Microsoft Windows Operating System ile ilişkili bir DLL dosyası türüdür. AAPLAY.DLL dosyasının en son bilinen sürümü, Windows için üretilmiş olan 1.0.0.0 sürümüdür. Bu DLL dosyası 1 yıldız popülarite derecelendirmesi ve "Bilinmeyen" güvenlik derecelendirmesine sahiptir.
AAPLAY.DLL gibi DLL ("dinamik bağlantı kitaplığı") dosyaları, EXE ("yürütülebilir") dosyalarına benzeyen küçük programlardır. Bu dosyalar, birden fazla yazılım programının aynı işlevi paylaşmasını sağlar (örn. yazdırma).
Diyelim ki Windows çalıştırıyorsunuz ve Microsoft Word'de bir belge düzenliyorsunuz. Yazdırmayı kontrol eden DLL dosyasının, o işlev gerekmediği sürece yüklenmesine gerek yoktur - mesela siz belgeyi yazdırmaya karar verdiğiniz zamana kadar. "Yazdır"ı seçtiğinizde, Microsoft Word yazıcı DLL dosyasını çağırır ve o anda belleğe (RAM) yüklenir. Başka bir programdaki, örneğin Adobe Acrobat'taki, belgeyi yazdırmak isterseniz, gene aynı yazıcı DLL dosyası kullanılacaktır.
Bunlar paylaşılan dosyalar olduğu için, DLL dosyaları yazılım uygulamasının dışında var olur. Her ne kadar yazılım geliştiriciler için pek çok yarar sağlasa da bu ayrım, sorunların ortaya çıkması için bir fırsat hazırlar.
Son derece basit, eğer Windows AAPLAY.DLL dosyanızı düzgün yükleyemezse, bir hata iletisiyle karşılaşırsınız. Lütfen daha fazla bilgi için aşağıdaki "AAPLAY.DLL Hatalarının Nedenleri"ne bakın.
AAPLAY.DLL ile ilişkili olanlar gibi, DLL hataları, genellikle bilgisayar başlatmada, program başlatmada ya da programınızda belirli işlevleri kullanmayı denerken (örn. yazdırma)ortaya çıkar.
Windows tabanlı bir bilgisayarda ortaya çıkabilecek en yaygın AAPLAY.DLL hataları şunlardır:
•"AAPLAY.DLL bulunamadı."
•"AAPLAY.DLL dosyası eksik."
•"AAPLAY.DLL erişim ihlali."
•AAPLAY.DLL dosyasını kaydedemiyor."
•"C:\Windows\System32\\AAPLAY.DLL bulunamıyor."
•"Microsoft Windows Operating System başlatılamadı. Gerekli bir bileşen eksik: AAPLAY.DLL. Lütfen Microsoft Windows Operating System programını tekrar yükleyin."

How to download free aaplay.dll?

Download aaplay.dll•"AAPLAY.DLL bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın tekrar yüklenmesi sorunu çözebilir."
Bu DLL hata mesajları, AAPLAY.DLL ile ilişkili yazılım programı çalışırken (örn. Microsoft Windows Operating System) program yükleme sırasında, Windows başlatma ve kapatma veya hatta Windows işletim sisteminin yüklenmesi sırasında ortaya çıkabilir. AAPLAY.DLL hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorun gidermenin önemli bir parçasıdır.


Write a comment
Comments: 0
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
reload, if the code cannot be seen
There are no comments. You can be the first.
» » aaplay.dll
Copyright © 2014 BaseDLL.com - download DLL files. Write letters